неділя, 24 квітня 2016 р.

Програміст



Уявити собі сучасне життя без комп’ютерних технологій просто неможливо. Комп’ютери давно стали невід’ємною частиною не тільки наукових лабораторій, а і будь-якого офісу чи  квартири. По суті будь-який побутовий пристрій чи гаджет є комп’ютером. Тому логічно, що з розвитком комп’ютерної техніки набула широкого поширення і професія програміст. Щороку тисячі людей йдуть вчитися “на програміста”. У розумінні багатьох, бути програмістом – означає престижну роботу в крутому офісі і багато грошей, та звичайно ж, багатих інвесторів, які прямо стають у чергу, щоб вкласти свої гроші у ваш крутий стартап.
То як воно є насправді?
Більшість людей, далеких від програмування, навіть не уявляють всього розмаїття напрямів, які включає в себе професія програміст. Адже крім домашніх та офісних комп’ютерів (які, зрозуміло, теж потребують величезній кількості створюваного програмістами програмного забезпечення) існують ще мобільні пристрої, що вбудовуються комп’ютери, промислові комп’ютери і так далі. У сфері ІТ, як і в медицині, є безліч вузьких фахівців.

Програміст – це людина, яка пише програми для технічних пристроїв.
А які це програми, залежить від спеціалізації.
  • Прикладні програмісти займаються розробкою програмного забезпечення, необхідного для роботи організації
  • Системні програмісти розробляють операційні системи, інтерфейси до розподілених баз даних, працюють з мережами
  • Web-програмісти мають справу з глобальними мережами, такими, як Internet. Вони пишуть web-інтерфейси до баз даних, створюють динамічні web-сторінки
Деякі програмісти займають деяке середнє положення, не можна віднести їх до якоїсь конкретної категорії.
Якщо якась техніка проявляє хоча б мінімальний інтелект, то це означає, що над нею потрудилися програмісти. Навіть якщо ця техніка – усього лише тостер.
Залежно від спеціалізації, різняться списки необхідних навичок і доходи програмістів.
Які ж недоліки професії програміста
– Робочий графік. По суті його немає. Звичайно, формально він є, та не варто на нього розраховувати, особливо, молодим фахівцям. Вам можуть подзвонити в будь який час, включаючи і  вихідні зі словами “Проект потрібно терміново здати!…» і ви працюєте, не дивлячись на свої попередні плани. Та навіть якщо термінових проектів немає, відпочинок вам тільки сниться. Весь вільний час йде на самовдосконалення, тому що, професія програміста припускає – вчитися ти будеш постійно. Інакше, просто станеш не затребуваний. ІТ-сфера дуже швидко розвивається. Технології постійно міняються. У жодній професії не відбуваються зміни так часто. А ще, у вільний час, ви будете робити власні проекти. Цього не уникнув жоден програміст. Вони можуть і не принести вам грошей, але будуть корисні для досвіду. Проте заберуть багато часу, зусиль, а іноді і  фінансів.
–  Якщо хочете бути успішним програмістом,  доведеться полюбити англійську мову, навіть якщо до того ви її не вчили зовсім, адже майже уся хороша документація для програмістів – на англійській.
– Якщо сутками працювати за комп’ютером, може погіршитись стан здоров’я: поганий зір, викривлення хребта, ожиріння і т.д.
– Можете на тривалий час забути про свої захоплення. Відтепер головне ваше захоплення – робота. На решту часу просто не залишиться. А коли через декілька років ви почнете пристойно заробляти, і вільний час все-таки з’явиться, інтерес до колишніх хобі вже пропаде.
Тепер про переваги професії програміста
Бути програмістом круто! Це найкраща професія у світі!
–  Через 8-10 років наполегливої праці та постійного навчання, ти стаєш бажаним гостем у будь-якій ІТ-компанії. Нарешті, з’являється велика зарплата, про яку так давно мріяв і комфортні умови роботи
.-Ти завжди працюєш в оточенні дуже розумних і цікавих людей. Програмістами, та і в цілому, ІТ-шниками будь-якого напряму, стають тільки найрозумніші люди, розумніші хіба що науковці.
– Постійний розвиток. Розвиток неминуче викликає появу нових можливостей.
– Деякі програмісти після 40 йдуть з професії. Це як в балеті, витримувати інтенсивні навантаження, тільки тут інтелектуальні, декілька десятиліть здатний далеко не кожен. Багато хто створює свій бізнес, іноді зовсім не пов’язаний з програмуванням. У них це виходить тому, що робота програміста сприяє розвитку навичок швидкого самонавчання, аналітичних навичок, швидкій адаптації до нових умов і винахідливість, сприйнятливість до усього нового.
– Можливість знайти собі віддалену роботу, можливо навіть, на зарубіжну компанію. Чи займатися фрилансом. Тільки уявіть собі- зранку не потрібно рано вставати, їхати щодня на роботу.
– Через те, що кількість розумних людей в ІТ перевищує усі розумні межі, саме тут з’являються самі інноваційні продукти, кращі освітні програми, застосовуються самі передові підходи до роботи, мотивації і організації часу.
Програміст – професія майбутнього. Сфери автоматизації процесів нашого життя з кожним роком тільки розширяються. За будь-яким пристроєм стоїть праця програмістів. Значить, без роботи ІТ-шник не залишиться.
Бути програмістом – це не просто робота,  це – спосіб життя. Якщо ти готовий присвятити себе, своє життя роботі і розвитку – ІТ-світ дасть тобі гідну віддачу.
Познайомитися з усіма секретами програмування допоможе вам «Європейська школа програмістів». Досвідчені викладачі допоможуть швидко і ефективно освоїти цю перспективну професію.

Цікавинка для майбутніх програмістів України (посилання):
http://ain.ua/2016/04/15/643881